Якщо говорити мовою фахівців, термін «косметичний ремонт» позначає спосіб модернізації, що дозволяє візуально поліпшити житло, не змінюючи планування. Комплексна реставрація інженерних споруд, а також цілісна переробка підлогового покриття, навпаки, відноситься до капітального ремонту, а не до косметичного. Проте, виробляючи останній, міняємо віконні та дверні профілі, кухонну плитку і кахель у ванній, встановлюємо підвісні або натяжні стелі.

Виходячи з цього, слід вирішити, як приступити до такого виду ремонту. По-перше, необхідно, по можливості, прибрати з кімнати зайві предмети. Об'ємні меблі, якщо вони важко транспортуються, слід розмістити в центрі приміщення і забезпечити захисним покриттям, щоб не зіпсувати під час ремонтних робіт. Все це робиться для того, щоб забезпечити доступ до стелі та стін, щоб Ви могли вільно виконувати необхідні операції. Абсолютно очистити приміщення від всіляких меблів і обладнання доведеться в разі, якщо Ви плануєте повністю оновити підлогу.

Але навіть якщо підлогу Ви міняти не збираєтеся, Вам слід подбати про її збереження під час ремонту, адже Ви завжди ризикуєте пошкодити або забруднити покриття підлоги. Для захисту підлогового покриття використовуйте картон з пакувальних коробок. Зафіксувати плівку на стиках слід за допомогою звичного канцелярського скотча. З його допомогою не зайвим буде також прикріпити краї плівки до плінтусів, оскільки саме в цих місцях зазвичай зосереджується сміття і відходи ремонтних робіт. Якщо Ваш проєкт ремонту не передбачає фарбування плінтусів, Вам варто було б замість скотча (який залишить незмивні сліди) використовувати малярську стрічку, вироблену на паперовій основі і від слідів якої Ви легко позбудетеся.

З метою власної безпеки, починаючи косметичний ремонт, варто знеструмити електричні розетки і вимикачі і, прибравши з них зовнішнє покриття, нанести 1-2 шари малярської стрічки.

Підготовка стель і стін

Тепер можемо приступити до підготовки стелі і стін. Ці поверхні потрібно очистити від всіх покриттів, нанесених раніше. Від таких речовин як емаль або водно-дисперсійна фарба за допомогою простої води Ви не позбудетеся. Для того щоб прибрати ці речовини, Вам знадобиться штапель. Якщо Ваші стелі і стіни побілені вапном, то його зняття не доставить Вам багато проблем, оскільки вапно відмінно змивається. Зауважимо, що в таких роботах немає нічого скрутного, Ви можете виконати все це, не будучи фахівцем. В даному випадку від Вас буде потрібно тільки старанність і ретельність, адже чим краще Ви очистите поверхню, тим рівніше ляже нове покриття. Трапляється, що шар побілки становить майже сантиметр. Для того щоб зняти такий товстий шар, Вам необхідно буде спочатку його розм'якшити водою за допомогою малярного валика, після чого видалити, використовуючи штапель.

Таким же чином слід очистити стіни від шпалер

В першу чергу зірвіть частини покриття, які відшарувалися. Після цього варто розмочити водою поверхню, використовуючи малярський валик, а потім терти шпателем. Якщо ж під час попереднього ремонту Ви або Ваші попередники використовували шпалери нового зразка (триплекс), то завдання істотно полегшиться, оскільки Ви їх можете з легкістю зірвати руками, при цьому залишивши тільки виворітний папір в невеликій кількості, який можна і зовсім не видаляти перед нанесенням нового шпалерного покриття.

Для проведення якісних ремонтних робіт звертайтеся в компанію Crepost  у Чернівцях -  +380(99)959-19-41!